List intencyjny

Moi Mili Wolontariusze!

właśnie miało miejsce piękne, w swej społecznej istocie, wydarzenie.

Otóż  dziś, w entuzjastycznej atmosferze,  doszło do sformalizowania współpracy kluczowych podmiotów odpowiedzialnych za ochronę przyrody na pomorzu zachodnim (marzyłem o tym wiele lat!).

Udało się z Wyspami Życia, wszyscy znający temat wiedzą jak bardzo! Chciałoby się już tylko tym cieszyć lecz  na horyzoncie jawią się inne niepokojące zjawiska. Jak wiecie bardzo destruktywnym jest problemem zaniku siedlisk zalewowych łąk, ostatnich perełek w Środkowej i Zachodniej Europie. Pokłosie zmian klimatycznych, przejawiających się m.in. coraz cieplejszymi zimami. Próbujemy przeciwdziałać temu zjawisku (oczywiście w możliwej do osiągnięcia skali) lecz w swoim czasie na drodze do realizacji stanął głuchy (a co najmniej przygłuchy) na fakty i argumenty „czynnik ludzki”. Dzisiejsze podpisanie dokumentu ma zwrotną symbolikę, oto ten sam czynnik (dokładnie ten sam 😉 stał się orędownikiem naszej sprawy J

Siła partnerstwa wydaje się być znacznie szersza, już dziś poruszyliśmy kilka innych problemów do rozwiązania w bliższej i dalszej perspektywie. Naprawdę trudne kwestie.

Niektórzy z Was, znający szereg perypetii, wkład energii i swoistej odporności wiedzą skąd moja radość J

Stronami są: Urząd Marszałkowski w Szczecinie, RDOŚ w Szczecinie, Zespół Parków Krajobrazowych Woj. Zachodniopomorskiego, Gmina Boleszkowice, nasza Fundacja 🙂

Wielka buzia dla Wszystkich 🙂

Piotr

P.S W swej wędrówce po urzędach wielokrotnie stawałem przed chcącym się mnie szybko pozbyć przedstawicielem danej instytucji (ostatnio dziś – Wody Polskie) i … nie miałbym szans na dokończenie kwestii, nie wspominając już o „zarażeniu entuzjazmem” gdyby nie … obraz! Fotografie i film wywołują po kolei uczucie: zdziwienia (że to u nas?), zachwytu, troski, chęci zachowania, a nawet oddania sprawie.  Dlatego fotografujmy przyrodę! Oczywiście czysto, w harmonii z otoczeniem i pokazujmy ludziom ten tak potrzebny (abyśmy nie oszaleli), piękny świat! Po nas następni będą go jeszcze bardziej potrzebowali.

Comments

comments

Dodaj komentarz